english
skratky

Partner projektu APR

Mgr. Elena Bakošová

koordinátorka siete MC, pedagogička, 41 rokov, dvaja synovia (13,16), Bratislava

Som obyčajná mama dvoch synátorov - na jedného sa dívam už zdola (má 190 cm), druhý ho veľmi rýchlo dobieha. Keď sa obzriem späť, zdá sa mi, že tých 15 rokov ubehlo neuveriteľne rýchlo.

Jedna spomienka je veľmi živá: deň, keď sme priniesli nášho prvorodeného z pôrodnice: malý uzlíček zabalený v perinke - najkrajší darček, ktorý sme mohli dostať. Opatrne sme ho položili na posteľ a pozerali sme sa striedavo naň a striedavo na seba - čo bude, keď sa zobudí?! Čo budeme robiť? Túto otázku sme si neskôr kládli nespočetne veľa krát. Odpovede sme hľadali v sebe, v knižkách, či v rozhovoroch s priateľmi, ktorí už mali nejaké rodičovské skúsenosti. Často to prebiehalo systémom: pokus/omyl, akcia/reakcia; reakcia/výčitky :-). V tej dobe materské centrá boli len snom - snom, ktorý sa na Slovensku zakrátko vyplnil aj vďaka mojej priateľke Evke.

Som nesmierne vďačná, že som sa mohla stať jeho súčasťou a po mnohých rokoch byť pritom, kedy MCčka dospievajú do ďalšieho vývojového stupňa - Akadémií praktického rodičovstva. Miest, kde si rodičia - experti všedného dňa - budú môcť vymeniť skúsenosti, nabrať inšpirácie a kus prepotrebnej sebadôvery.

Veď - deti sú hostia, ktorí sa pýtajú na cestu. A my kráčame s nimi.

Prajem naším „ápeerkám", nech sa stanú majákmi, ktoré nám na tejto ceste nedovolia zablúdiť.

Akadémie praktického rodičovstva môžete podporiť aj pridaním obrázka s logom APR na vaše webové stránky.